Pajakindad Ugandast

Pehme kirjudes värvitoonides Aafrikas käsitööna valminud pajakindapaar kaitseb käsi kuuma eest ja annab särtsu sinu kööki.

Valmistatud hoole ja armastusega 5 ratastoolis oleva noore Uganda naiskäsitöölise poolt riigi pealinnas Kampalas asuvas õmblustöökojas.

 

Materjalid: Puuvill, poroloon

 

Iga toode on valminud käsitsi, tihti naiste poolt, kes ei tunne numbreid ega oska käsitseda mõõdulinti. Küll aga panevad nad igasse tootesse hulgaliselt hoolt ja armastust. Loodame, et näete väikseid erinevusi suuruses, mustris ja värvides osana toote võlust!

Osta toode:

Muster 1
(Laost otsas)

Muster 2

Muster 3

Muster 4
(Laost otsas)

Muster 5
(Laost otsas)

Muster 6

Kõik meie Ugandas valminud tooted on tehtud 5 noore naise poolt, kes liiguvad ratastoolis. Nad tegutsevad Kampala Disabled Initiatives nime all ning neile kuulub pood-õmblustöökoda Uganda pealinnas Kampalas, mille rajamist on toetanud MTÜ Mondo ja Eesti Välisministeerium arengukoostöö vahenditest. Pildil on üks KDI õmblejatest, Night Nalwoga (35), kellele meeldib väga naiste õmblustöökojas toimetada, sest õhkkond hea ning on tunne, et “tehakse oma asja”. Night ütleb, et ühistu kaudu on naised õppinud toetama ja usaldama teineteist, tegema kõvasti tööd ja olema iseseisvamad. 2014-2015 aastal käis Kampalas abiks disainer Liina Viira, pildil on Night Liina disainitud ja enda õmmeldud Weekender kotiga.