Päikesepaneel Myanmari Koolile

Päikesepaneeliga varustatud Namlani ühiselamus elavad lapsed saavad teha koolitöid pimedatel õhtutel, valmistada toitu, pesta ennast ja oma pesu sooja veega.

Šani vähemusrahvusesse kuuluvate laste ligipääs kooliharidusele on raskendatud ning kui külades saavad lapsed käia algkoolis päevaõppes, siis põhi- ja keskkoolid asuvad suuremates keskustes kaugel kodust. See aga tähendab, et lapsed peavad elama pikema perioodi kodust eemal õpilaskodudes. Mondo Myanmari partner ehitas 2016. aastal uue suurema õpilaskodu Namlani linna ning suudab selle abil pakkuda põhi- ja keskkooliharidust kuni 150 šani noorele. Elektriga varustatud majas saaksid lapsed õhtusel ajal koolitöid teha, endale süüa valmistada, ja talveperioodil, mil temperatuur langeb alla 10 kraadi, end sooja veega pesta. Umbes kuue heateokingitusega saab õpilaskodu soetada päikesepaneeli, mis toodab vajalikku elektrit oluliste majapidamistoimetuste tegemiseks.

 

Samuti võimaldavad päiksesepaneelid õpilaskodusid ülal pidaval organisatsioonil tublisti raha kokku hoida, mida investeerida õpetajate palkamiseks ja koolivõrgu edasiseks arendamiseks.

 

Selle kingitusega panustad Mondo Tarkusefondi, mille abil toetatakse koole ja tublisid õpilasi Ghanas, Keenias, Myanmaris ja Afganistanis.

Osta toode:

40€

Kogus:
85% annetusest jõuab otse sihtriiki.

Birma

Loe, kuidas Mondo Myanmaris kohalikku kogukonda aitab.