Mondo on Liibanonis töötanud alates 2016. aastast.

Liibanonis on tänaseks iga neljas elanik Süüria pagulane. Kokku on pagulasi seal registreeritud üle 1 miljoni. Riigil puudub infrastruktuur ja haldusvõimekus pagulaste esmaste vajaduste katmiseks.

Mondo partner Liibanonis on Lebanese Society for Educational and Social Development (LSESD). Mondo katab LSESD alla kuuluvad Tahaddi kogukonnakeskuse kulusid. Keskuses toimub naiste toimetulekuprogramm, mille raames toimuval õmblemiskursusel valmistatud tooted turustatakse.

Sõja eest põgenenud lastega töötavad psühhosotsiaalset tuge pakkuv nõustaja, lasteaia abiõpetaja, kunstiõpetaja ja hariduse- ja tunnivälise tegevuste juht. Tegevused on suunatud lastele vanuses 4-12 aastat. Käsitöö- ja kunstikoolitused aitavad parandada laste sotsiaalseid oskusi ja toimetulekut. Koostöös keskusega jagame lastele ka hügieenipakke.

Mondol aitab Liibanonis töötada Eesti Välisministeerium.

Liibanon Mondo

Uudised

Süüria noored läbivad Eestis välja arendatud digiõpet

09.02.2019

Lääne-Süürias asuvas Latakia linnas on 24 noort lõpetamas Eestis välja arendatud digiõpet. Nii igapäevaoskuseid kui ärilist mõtlemist arendavat digiõppekursust veavad eest Tišreeni ülikooli karjäärikeskus ning Eesti MTÜ Mondo. Oktoobris alanud koolitusprogrammis osalevad 10.–11. klassi noored, kes on Latakiasse liikunud teistest, ebaturvalisematest Süüria linnadest või pärinevad ümberkaudsetest küladest, kus noortel on internetile ja arvutiõppele ligipääs raskendatud.
LOE EDASI