Liibanon

Mondo on Liibanonis töötanud alates 2016. aastast.

Liibanonis on hinnanguliselt 1,5 miljonit registreeritud Süüria pagulast, mis on kõrgeim pagulaste suhtarv inimeste kohta maailmas. Liibanoni olukorra teeb eriliselt raskeks asjaolu, et rohkem kui veerand elanikkonnast on pärit Süüriast ja riigil puudub infrastruktuur ja haldusvõimekus inimeste esmaste vajaduste katmiseks. 71% süüria peredest Liibanonis elab allpool vaesuspiiri ja paljud on võtnud kasutusele negatiivsed toimetulekustrateegiad: oma Süürias asuvate kodude, maa ja tarbeesemete müümine, üha suurenev laenukoormus igapäevakulutuste katmiseks, vähendatud toidukorrad päevas ja paljudel juhtudel isegi lapstööjõud ja lapsabielud.

UNHCR andmetel on enam kui pooled Liibanonis registreeritud pagulastest kooliealised lapsed, keda on arvult rohkem kui Liibanoni koolides õppivaid kohalikke lapsi kokku. Koolist kõrvale jäänud lapsi on vanuserühmas 6-14 48% ja vanuses 15-17 84%.

 

Mondol aitab Liibanonis töötada Eesti Välisministeerium.

Liibanon Mondo

Mondo uus näitus toob fookusesse kliimaõigluse ja võimalikud lahendused 

16.11.23

Fotonäitus “Meil on ainult üks planeet” jutustab kliimamuutustega kohanemise lood Mondo partnerkogukondadest ning pakub lahendusi, mida inimesed nii Birmas, Keenias kui Afganistanis on selleks kasutanud. Näitus on avatud aasta lõpuni Telliskivi Loomelinnaku hoovis Kolme puu galeriis ning selle külastamine on tasuta.  “Meie kogukonnad Lääne- ja Ida-Aafrikas ning Aasias puutuvad kahjuks juba praegu kokku kliimamuutuste laastavate
LOE EDASI