PROJEKTID

Sisepõgenike varjupaigakeskuste parandamine Ukrainas

Projekti kestus: oktoober 2023 – detsember 2023

Projekti rahastaja: Eesti Välisministeerium

Projekti partnerid: Heategevusfond “Angels of Salvation”, Dobrobat

Ukraina vajadused eeloleva talve valguses on mitmekülgsed ja kasvavad. Venemaa agressioonisõda Ukrainas on jätnud inimesed väga haavatavasse olukorda, mis süveneb talvistes tingimustes veelgi. OCHA andmetel vajab Ukrainas humanitaarabi 17,6 miljonit inimest  ning üle 5,1 miljoni inimese on sunnitud sisepõgenikeks. Neist 2-3 miljonit otsib varjupaika rindelähedastel aladel. Paljud sisepõgenikud on eeloleval talvel olukorras, kus nad on sunnitud valima soojuse ja toidu vahel. Lisaks tuleb neil toime tulla võimalike elektrikatkestustega, mis mõjutab otseselt tahkekütuse seadmete toimimist. 

OCHA eeloleva talve plaani (Winter Response Plan) andmetel vajab külma perioodi üleelamiseks abi 8,3 miljonit inimest, kas majutuse puudumise või puuduliku soojustuse tõttu, kütte või elektri osas. Samas on august 2023 seisuga rahastus tagatud vaid 34,5% neist abivajajatest. 

Selle projektiga toetame Ukraina sisepõgenikke eeloleva talve üleelamisel. Projektiga soojustame ja parandame kaks sisepõgenike varjupaigakeskust Zaporižžjas ja Harkivis ning varustame kaheksa varjupaika Dnipropetrovski ja Donetski oblastites kütteseadmete, tahke kütuse ja generaatoritega. Projekt on disainitud vastavalt OCHA soovitustele ning fookus on soojustustöödel ja küttelahenduste stabiilse toimimise tagamisel, kuna oma kodudest lahkuma sunnitud inimeste toimetuleku ja laiemalt ühiskonna kerksuse säilitamise eelduseks on soe ja turvaline elamispaik. 

Vaata teisi Mondo tegevusi Ukrainas siit.

Vaata projekti kokkuvõtet ja tulemusi siit.

Projektijuht:

Viktoria Iškina
viktoria.iskina@mondo.org.ee