Mondo Kriisifond

Toetame sõjapõgenikke Ukrainast Jeemenini

Ehkki sõjad ja nende põhjused on erinevad, on suur osa maailma pagulasi sarnaste raskuste ees: pered elavad allpool vaesuspiiri, toitu napib ja lapsed ei käi koolis. Paljud pered peavad müüma oma kodumaal oleva vara, et igapäevakulutusi katta. Kui vaesus väga suureks läheb, võib see sundida kaaluma isegi nii raskeid otsuseid nagu lapsabielud või lapstööjõud.

 

Eestlaste algatus MTÜ Mondo Kriisifond pakub sõja eest pagenutele ja kriisis kannatanutele tuge loomaks endale elamisväärseid tingimusi, kuni konflikt lõppeb. Näiteks toiduabi ja hügieenipakke peredele, võimalusi jätkata kooliteed ja sporditegevusi lastele, keele- ja arvutikoolitusi noortele ja naistele, psühholoogilist ning meditsiinilist tuge.

 

Mondo on humanitaarabiga toetanud tuhandeid Süüria naaberriikidesse pagenud sõjapõgenikke ning sisepõgenikke Ukrainas ja Süürias, samuti Kongo Demokraatliku Vabariigi pagulasi Ugandas. Pakume humanitaarabi ka Jeemenis, kus kodusõda ning toiduhindade hüppeline tõus on jätnud suurema osa elanikkonnast näljahäda äärele ning ÜRO hinnangul vajab välist tuge tervelt 80% elanikkonnast.

 

Mida sinu toetuse eest saab?

  • 15 euro eest on võimalik soetada toidupakk Süüria perele Türgis
  • 30 euro eest on võimalik soetada õpikuid Süüria lapsele Liibanonis
  • 175 euro eest on võimalik soetada toidupakk näljahädas kannatanud perele Jeemenis, mis katab pere kahekuisest toiduvajadusest 80%

Loe lisa MTÜ Mondo humanitaarabitegevuste kohta siit ja partnerite tööst Türgis, Liibanonis ja Jordaanias.

Toeta püsivalt