22.11.21

Otsime 17 vabatahtlikku kuute erinevasse riiki

MTÜ Mondo kuulutab välja Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlike programmi kandideerimisvooru, mille raames otsitakse erialaeksperte Ghanasse, Keeniasse, Ugandasse, Ukrainasse, Gruusiasse ja Türki.

Vabatahtlike lähetused kestavad 6 või 9 kuud ning kandideerimisvõimalus on kõigil Euroopa Liidu kodanikel. Seekordses voorus otsitakse nelja erineva eluvaldkonna esindajaid kokku 17-le positsioonile. Vaja on meditsiinieksperte, ettevõtluseksperte, haridusvaldkonna eksperte ning organisatsiooni ja kogukonna arendajaid. Konkreetsete positsioonidega saab tutvuda Mondo kodulehel. Vajadusel pakub Mondo omalt poolt abi ja nõu kandideerimisdokumentide täitmisel.

Enne kandideerimist on oluline tutvuda positsiooni nõuetega, vastuvõtva organisatsiooni ning keskkonnaga. Mondo töötab väga erinevates piirkondades, näiteks töö Ukrainas toimub kontrollpunktide ja selgelt reglementeeritud liikumispiirangutega Ida-Ukraina kriisipiirkonnas, Keenias ja Ghanas töötavad vabatahtlikud külades, kus elamistingimused on üsna tagasihoidlikud. Vabatahtliku töö eelduseks on võime planeerida oma tegevusi, oskus võtta otsuseid vastu üksinda ning võime sulanduda kultuuriliselt erinevasse meeskonda.

Kandideerimiseks tuleb saata vastavale positsioonile vajalik dokumentatsioon. Vanusepiirangut pole, oluline on erialane kogemus. Vabatahtliku lähetuse ajal on kaetud lähetuseelsed koolituskulud, reisikulud, kaasa arvatud kindlustus, vaktsineerimine, viisa ning ka elamiskulud kohapeal. Vabatahtlike lähetamist toetab EU Aid Volunteers algatuse raames Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium.

Kõikide avatud positsioonide avalduste saatmise tähtaeg on 5. detsembril, mil tähistatakse rahvusvahelist vabatahtlike päeva.

Lisainformatsioon:

vabatahtlikud@mondo.org.ee

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI