pajalapid UGANDAST

Kirevast Aafrika kangast pajalapipaar on valmistatud erivajadustega naistegrupi poolt Uganda pealinnas Kampalas.

Taskuga pajalappidel on sees erinevate mustritega puuvillased voodrikangad ning küljes on aas, millega saab lapid mugavalt konksu otsa riputada. Kuumuse eest kaitseb kahe kangakihi vaheline lisavooder. Kuna pajalapid on puuvillakangast, siis ei sobi need väga kuumade esemete käsitsemiseks.

 

Materjalid: Puuvill, poroloonvooder

Kangad võivad anda värvi, pese eraldi ja 30 kraadi juures.

Mõõdud: 20 x 20cm

 

Iga toode on valminud käsitsi, tihti naiste poolt, kes ei tunne numbreid ega oska käsitseda mõõdulinti. Küll aga panevad nad igasse tootesse hulgaliselt hoolt ja armastust. Loodame, et näete väikseid erinevusi suuruses, mustris ja värvides osana toote võlust!

Osta toode:

Kõik meie Ugandas valminud tooted on tehtud 5 noore naise poolt, kes liiguvad ratastoolis. Nad tegutsevad Kampala Disabled Initiatives nime all ning neile kuulub pood-õmblustöökoda Uganda pealinnas Kampalas, mille rajamist on toetanud MTÜ Mondo ja Eesti Välisministeerium arengukoostöö vahenditest. Pildil on üks KDI õmblejatest, Night Nalwoga (35), kes jäi lapsena lastehalvatuse tõttu ratastooli. Nightile meeldib väga naiste õmblustöökojas töötada, sest õhkkond hea ning on tunne, et “tehakse oma asja”. Night ütleb, et ühistu kaudu on naised õppinud toetama ja usaldama teineteist, tegema kõvasti tööd ja olema iseseisvamad. 2014-2015 aastal käis Kampalas abiks disainer Liina Viira, kes aitas uusi tooteid välja mõelda ja paremaid tootmisvõtteid juurutada – pildil on Night Liina disainitud ja enda õmmeldud Weekender kotiga.