Birma ehk Myanmar

Mondo on Birmas ehk Myanmaris töötanud alates 2013. aastast.

Meil on kaks usaldusväärset partnerorganisatsiooni, kes tegelevad hariduse kvaliteedi parandamisega Shani ja Kachini osariikides. Peamiselt oleme seni tegutsenud partnerite jõustamisega ning ekspertvabatahtlike lähetamisega, kes on organisatsioone efektiivsemaks ning mõjukamaks arendanud. Vaata meie tegevuspiirkondi ja projekte lähemalt allpoolt.

Mondol on Birmas aidanud töötada Eesti Välisministeerium, Keskkonnainvesteeringute Keskus ning era-annetajad.

Mondo partnerid Birmas

Centre for Rural Education & Development

Centre for Rural Education & Development (CRED) keskendub koolivõrgu arendamisele ning alghariduse pakkumisele kõrvalistes külakogukondades Põhja-Šani aladel, ning seda viisil, mis loob isetoimivad algkoolid piirkonda. Lisaks on CRED keskendunud õpetajakoolitustele ja haridusreformi eestkoste tegevustele Shani osariigis. 90 maapiirkonna lapsele pakutakse läbi õpilaskodu majutuse ning emakeele lisatundide võimalust jätkata haridusteed Namlani keskkoolis. Ühtekokku on algkoolid loodud 26 külasse, mis pakuvad haridust ligi 1100 õpilasele. Samas laieneb kooli mõju ka antud laste peredele külades, kes tihti on kirjaoskamatud ning väga piiratud teadmistega ka üldise elu- ja looduskeskkonna teemadel.

CREDi juhib endine munk Sai Naw Kham (pildil). CREDi ja Sai Naw Khami tööga saab lähemalt tutvuda vaadates ERRi dokumentaalfilmi Tarkuse tuulajad.

Naushawng Development Institute (NDI)

Naushawng Development Institute (NDI) on katšinite organisatsioon Myitkyinas, Kachini osariigis, mis keskendub kolmele põhitegevusele: aastaste täiendõppe kursuste pakkumine keskkooli lõpetanud noortele, ühiskonna ja kodanikuõpetuse-alaste kursuste pakkumine katšinite kogukondades ning erinevate sotsiaalsete uuringute läbiviimine Kachini osariigis.

Organisatsiooni juhivad katšini noored aktivistid, kes väärtustavad kõrgelt haridust ning näevad seda rahu ja stabiilsuse võtmena.

Aktiivsed projektid Birmas

Mondo toetab põgenikke mitmekülgselt nii Eestis kui partnerriikides

19.06.24

Tänasel rahvusvahelisel pagulaspäeval kutsume üles toetama neid, kes on pidanud põgenema oma kodust vägivalla või tagakiusamise eest.  ÜRO pagulasameti värske raporti järgi on nende inimeste arv kümne aastaga kahekordistunud, ulatudes tänavu 120 miljonini. Kusjuures 40% neist on lapsed ja noored, kelle jaoks see tähendab tihti ka haridustee katkemist. Põgenike arvu kasvatavad nii uued konfliktid kui
LOE EDASI