Jordaania

Mondo on Jordaanias tegutsenud alates 2013. aastast, toetades peamiselt Süüria pagulasnaisi ja -noori erinevate koolituste kaudu.

Mondo töötas aastani 2022. peamiselt Süüria pagulaslaagrites Zaataris ja Azraqis pakkudes koostöös Soome partneriga Finn Church Aid teenuseid peamiselt haridusklastris: ICDL sertifikaadiga arvutikursused ning põllumajanduskursused. Arvutikursused ja sertifikaat pakuvad pagulastele oskusi, mille abil nad saavad tööturul rakendust. Lisaks sisustasime arvutiklasse, aitasime katta jalgpalliväljaku kunstmuruga ning rajasime Azraqi laagrisse tarbevee taristu, mis toetab elanike põllumajandustegevusi. 

Alates 2022. aastast on Mondo partner riigis Jordanian Women’s Union – riiklik feministlik institutsioon, mis usub kõigi kodanike ning meeste ja naiste täielikku võrdsusse ning kutsub üles kaotama naiste diskrimineerimise kõik vormid kõigis sotsiaalsetes, poliitilistes ja majanduslikes kontekstides. Samuti usutakse nii meeste kui ka naiste õigusesse täielikule kodakondsusele ning stereotüüpsete rollide integreerimisele, et luua olemasolev kodanikuühiskond, mis põhineb võrdsetel õigustel ja kodaniku väärtustel.

Mondo tööd Jordaanias toetab Eesti riik.

Vaata filmi elust põgenikelaagris

Mondo uus näitus toob fookusesse kliimaõigluse ja võimalikud lahendused 

16.11.23

Fotonäitus “Meil on ainult üks planeet” jutustab kliimamuutustega kohanemise lood Mondo partnerkogukondadest ning pakub lahendusi, mida inimesed nii Birmas, Keenias kui Afganistanis on selleks kasutanud. Näitus on avatud aasta lõpuni Telliskivi Loomelinnaku hoovis Kolme puu galeriis ning selle külastamine on tasuta.  “Meie kogukonnad Lääne- ja Ida-Aafrikas ning Aasias puutuvad kahjuks juba praegu kokku kliimamuutuste laastavate
LOE EDASI